تمیزی و نظافت مبلمان و نظافت منزل تا چه میزان برای شما اهمیت دارد؟ با توجه به این که مبلمان یکی از اصلی ترین ابزار در دکوراسیون است، تمیزی و نظافت آن باید در اولویت قرار گیرد. همان طور که می دانید مبلمان تنها برای نشیمن استفاده نمی شود. بلکه بسیاری از افراد برای تماشای تلویزیون و یا حتی استراحت بر روی آن دراز می کشند. به همین دلیل در معرض آلودگی بسیاری قرار دارد. نحوه شستشوی مبلمان در منزل باید از جوانب مختلفی از جمله رنگ مبلمان، جنس آن و مواردی از این قبیل مورد بررسی قرار گیرد. اگر شما نیز کیفیت و سلامت مبلمان اهمیت دارد بهتر است که این کار را به افراد حرفه ای بسپارید.

شستشوی مبل پارچه ای

تمیز کردن مبلمان پارچه ای نسبت به سایر مبلمان راحت تر است. این مبلمان را می توان به راحتی در داخل لباسشویی ریخت و از شوینده های مختلفی استفاده کرد. به عنوان مثال پارچه های مخمل را نمی توان با هر شوینده و هر روشی شستشو داد. در کل نیازی به نگرانی بابت شستشوی مبلمان پارچه ای نیست و شما به راحتی می توانید لکه ها را از بین ببرید. البته اگر نمی توانید پارچه مبل را جدا کنید با استفاده از شوینده های ضعیف می توانید این کار را انجام دهید.

نحوه شستشوی مبل با دستگاه

شستشوی مبلمان با دستگاه ها یکی از بهترین و مکانیزه ترین روش شستشو است. این دستگاه بر روی شستشوی مبلمان متمرکز است و به صورت حرفه ای برای این کار طراحی شده است. همچنین وجود مخزن آب تمیز و آب آلوده در این دستگاه نشان می دهد که آب تمیز از یک سمت بر روی مبلمان پاشش شده و اجرام و آلودگی در مخزن دیگر تجمع می کند.  همچنین شما می توانید بر اساس جنس مبلمان درجه حرارت آب را نیز تنظیم کنید. ولی از آن جا که تهیه کردن دستگاه شستشوی مبلمان هزینه بر است، می توانید این پروسه را به شرکت های نظافتی بسپارید.

نحوه شستشوی مبلمان چرم

در زمینه نحوه شستشوی مبل در منزل باید در ابتدا مبل را جارو کنید تا آشغال های موجود بر روی آن برداشته شود. برای این که تمیز کردن مبلمان راحت تر گردد، باید پس از ریختن مواد غذایی و یا هر گونه آلودگی بر روی مبل ها همان لحظه لکه ها را بردارید. تمیز کردن مبلمان چرم کار راحتی است و می توان با یک شوینده و دستمال لکه ها را از بین برد.

 

شستشوی مبل با بخارشو

بخارشو یکی از ابزارهای مدرن و کاربردی برای شستشوی مبلمان به شمار می رود. برای از بین بردن لکه و اجرام از روی مبلمان ابتدا شوینده را به صورت محلول بر روی مبلمان ریخته و نازل بخارشو را بر روی آن بگذارید و به آرامی حرکت دهید. در این حالت شما می توانید نتیجه کار ار به سرعت مشاهده کنید. از طرفی تمامی رطوبت مبل از بین رفته و شما بلافاصله پس از شستشو می توانید از آن استفاده نمایید.

نحوه شستشوی مبل در منزل

شستشوی مبلمان رنگ روشن

تمیز کردن مبلمان روشن به مراتب سخت تر از مبلمان تیره است. از طرفی مبلمان رنگ روشن اجرام و لکه ها را بیشتر نشان می دهد. در نتیجه باید بیشتر شستشو شود. بهترین کار پیشگیری از کثیف شدن مبلمان است. بنابراین باید از کاور مبلمان برای مبل ها استفاده کنید. ولی چنانچه به هر دلیلی مبلمان شما آلوده شد، با استفاده از بهترین شوینده آلودگی ها را از بین ببرید.  جوش شیرین و سرکه دو محلول طبیعی برای لکه زدایی مبلمان است.

شستشوی مبل با مواد نانو در منزل

مواد نانو قدرت بالایی دارد و هیچ آسیبی به مبلمان وارد نمی کند. سرعت لکه گیری مواد نانو بسیار بالا است و شما بدون صرف وقت و انرژی می توانید مبلمان خود را تمیز کنید. از طرفی مواد نانو بوی مطبوعی دارد و شما به راحتی می توانید آن را در خانه استفاده نمایید. همچنین میزان ماندگاری مواد نانو بر روی سطوح بالا است و تا مدت ها از مبلمان شما در برابر آلودگی و لکه ها محافظت می کند.

چگونه چسب را از روی مبلمان پاک کنیم؟

در زمینه نحوه شستشوی مبل در منزل ما باید تمیز کردن چسب از روی مبل را آموزش دهیم. گاهی ممکن است برحسب بی احتیاطی انواع چسب بر روی مبل بریزد. از بین بردن لکه های چسب از روی سطوح کار بسیار سختی است و به راحتی نمی توان این کار را انجام داد. با استفاده از تینر به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. برای از بین بردن لکه چسب تنها کافیست مقداری تینر را بر روی چسب ریخته و با یک چاقو به راحتی چسب را بردارید.

نحوه شستشوی مبل در منزل

شستشوی لکه از روی مبلمان

شما لکه های قهوه و یا چای مبلمان را چگونه تمیز می کنید؟ بله لکه زدایی مبلمان کار راحتی نیست ولی شما بر اساس جنس مبلمان خود می توانید با محلول های طبیعی لکه زدایی را انجام دهید. معمولا محلول نمک و الکل می تواند بهترین محلول لکه زدای قوی باشد. ولی برای لکه زدایی از روی مبلمان پارچه ای و چرم می توانید به راحتی از شوینده های بهداشتی استفاده کنید. شرکت تیک شهر می تواند این کار را به راحتی انجام دهد.

شستشوی مبلمان با تیک شهر

اگر ظاهر مبلمان شما بر اثر لکه و آلودگی تغییر کرده است، نیازی به تعویض مبلمان و صرف هزینه های بالا نیست. شرکت خدماتی نظافتی تیک شهر تجربه و مهارت بالایی در لکه زدایی و تمیز کردن مبلمان دارد و با استفاده از ابزارهای مدرن این کار را به بهترین شکل انجام می دهد. برای اطلاع از نحوه شستشوی مبلمان در منزل و درخواست نظافتچی با تیک شهر تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *